Poranny ból pięty - czy to zapalenie rozcięgna?
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remo
Member
***

Liczba postów: 65
Dołączył: Dec 2021
Reputacja: 0
#1
12-28-2025, 05:19 PM

Codziennie rano mam wrażenie, jakbym nadepnął na gwóźdź. Po kilku minutach chodzenia ból trochę ustępuje, ale wieczorem znowu wraca. Czy to typowe objawy zapalenia rozcięgna podeszwowego?
Odpowiedz
Panqui
Junior Member
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Dec 2021
Reputacja: 0
#2
12-28-2025, 05:19 PM

Tak, to bardzo charakterystyczny tzw. „ból startowy”, który często występuje przy zapaleniu rozcięgna podeszwowego. Wynika on z mikrouszkodzeń i przeciążenia włókien w miejscu ich przyczepu do kości piętowej. To, że ból zmniejsza się po rozchodzeniu, a wraca po większym wysiłku, również pasuje do tego obrazu. Jeśli problem jest ignorowany, może przejść w stan przewlekły i wpływać na cały wzorzec chodu. Po więcej informacji w rzeczonym temacie odsyłam pod ten adres internetowy: https://rehabilitacja-arpwave.pl/ostroga...e-leczenie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości